Bursa diş hekimi ihtiyaçlarınızda bilgi birikimi ve tecrübesi ile Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ ağız ve diş sağlığınız için sizlere en iyi hizmeti sunmak için teknolojik tüm teknolojik imkanlardan yararlanmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı rahatsızlıkları çok çeşitlilik göstermektedir. Kişisel bakıma özen gösterilmemesi, genetik yatkınlık, yanlış beslenme alışkanlıkları gibi birçok sebebe dayandırılabilecek ağız ve diş sağlığı rahatsızlıkları doğru teşhis ve tedavi yöntemleri kullanılarak tedavi edilmelidir. Doğru tanı ve tedaviler uygulanmadığı takdirde sadece ağız ve diş sağlığını değil bütün vücudu etkileyecek rahatsızlıklara kaynak oluşabileceği de akıllardan çıkartılmamalıdır.

En Etkili Erken Teşhis ve Tedavi Seçenekleri

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniğinde hastalara ilk muayenesinden itibaren etkili ve erken tedavi süreçleri uygulanmaktadır. Hastaya ve hastalığa özel planlanan süreçler doğrultusunda takipler yapılır.

Modern Teknolojik Ekipmanlar

Bursa diş hekimi hususunda birçok seçenek sunmasına karşın, Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Diş Kliniği 30 yılı aşkın tecrübesi ve öncü duruşuyla fark edilmektedir. Bülent BAYDAŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde modern ve teknolojik cihaz ve aletler hastalarının konforuna sunulmaktadır. Lazer ve ultrasonik cihazlar ile hastalara erken tedavi seçenekleri sunulmaktadır.

Bursa Diş Hekimi ve Diş Hekimlerinin Görevleri

Bursa diş hekimi ve genel olarak diş hekimlerinin temel görevleri insanların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarını sağlamaktır. Bu amaçlanan diş uygulamaları uzmanlık gerektiren farklı alanlara ayrılmıştır. Diş hekimi sadece diş çeken ve dolgu yapan bir doktor değildir. Çok farklı alanlarda hizmet vermektedirler.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve çene cerrahisi bölümü diş ve ağız dokuları ile birlikte çene kemikleri ve eklerinden meydana gelen sorunlarla ilgilenir.

  • İmplant tedavisi
  • Çene kemiklerinde meydana gelen lezyonların tedavisi
  • Çene kemiğinde meydana gelen boyut kayıpları için kemik tozu uygulaması
  • Çene kırığı tedavisi
  • Gömülü diş tedavisi

bu alanla ilgilidir.

Bursa diş hekimi aramalarınızda alanında uzman Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ bilgi ve tecrübe birikimi ile yaşadığınız diş ve çene sorunlarında size yardımcı olacaktır.

Endodonti Alanı

Endodonti, kanal tedavisi olarak bilinir.  Çürükler diş merkezinde bulunan sinirlere zarar verebilecek derinliğe ulaştığında dişin iç kısmında bulunan sinir dokularının temizlenerek dolgu yapılması gerekir. Bu tedavi türüne “endodontik tedavi” diğer adıyla “kanal tedavisi” adı verilir.

Endodontik tedaviler zamanında yapılmadığında diş köklerinde iltihaplanmalar ve ileri boyutlarda diş kayıpları görülebilir. Tedavi edilmesi gereken nokta dişin sinirlerinin bulunduğu noktalar olduğu için endodontik tedaviler büyük öneme sahip ve uzmanlık gerektiren tedavilerdir.

İmplantoloji

İmplant tedavilerini içeren alandır. Diş eksikliklerinin giderilmesinde kullanılacak yöntemleri belirler. Çene kemiğine yerleştirilen implantlarla eksik dişlerin yerine yerleştirilmesi işlemleri yapılır. Uygulama iki aşamada gerçekleştirilir. Birinci aşamada çene kemiğine implant yerleştirilir. İkinci aşamada ise implant üzerine diş uygulaması yapılır.

Ortodonti

Ortodonti, diş yapısında meydana gelen bozulmaların tedavi edildiği alandır. Çarpık veya düzensiz gelişen dişler diş teli veya şeffaf plak tedavisi ile düzeltilir. Ortodonti tedavileri hem estetik açıdan hem de dişlerin çiğneme fonksiyonunu tam olarak yerine getirebilmesi açısından önemlidir.

  • Seslerin doğru çıkarılması
  • Estetik sorunların ortadan kaldırılması
  • Çiğneme fonksiyonunun tam olarak yerine getirilmesi
  • Dişlerin sağlıklı bir yapıya kavuşması

Bakımında ortodonti tedavileri önemlidir.

Bursa diş hekimi ve Bursa diş hekimleri sıralamasında önemli bir noktada bulunan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ ve uzman ekibi sağlıklı bir diş yapısına kavuşabilmeniz için hizmet vermektedir. Bursa diş doktoru arayışlarınızda sizleri, üstün hizmet kalitesi ile tanıştıralım.

Kişiselleştirilmiş Tedavi Süreçleri

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Merkezinde hastaların tüm tedavi süreçleriyle ilgili detayları kişisel bir şekilde yürütülür ve dosyalanır. Tüm detaylarıyla planlanan süreçler kusursuz bir şekilde sonuca erdirilir.
Bursa diş hekimi tavsiyelerinde sizlere sunulmakta olan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği 5000’i aşan başarılı ve kusursuz uygulamasıyla hastalarının yüzünün gülmesine vesile olmuştur. Hayal ettiğiniz gülümseye ulaşmak için bu tecrübeden faydalanmalısınız.
Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği uzman diş tabipleri, hastaların diş etlerinde oluşan rahatsızlıklarını dijital diş teknolojilerinden faydalanarak acısız ve ağrısız bir şekilde sonlandırmakta ve yeni gülüşlerine kavuşmalarını sağlamaktadır

Leave A Comment