Bursa Diş

Bursa diş sağlığı ve bakımında söz sahibi olan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ diş kliniği ile tanışın.

İlerleyen teknolojiler hızına yetişilemez bir hal aldı denilse yanlış olmaz gibi. Bu gelişmelerle paralel olarak modern tıp alanında da olumlu hamleler yapılmaktadır. Özellikle ağız ve diş sağlığı anlamında değerlendirildiğinde modern tıp uygulamaları bir hayli mesafe kat etmiş durumdadır. Bu kat edilen mesafe çoğunlukla hastaların konfor alanı özelinde olmaktadır.

Diş hekimi ya da daha özel ifade ile diş hekimi koltuğu fobisi birçok insanda mevcut bir durumdur. Bu hassasiyet üstesinden gelinemeyecek bir durum değildir elbette ki.

Bursa Diş

Hayal Ettiğiniz Gülüş Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Diş Kliniği’nde!

Öncelikle hasta beklentileri ve hassasiyetleri prensibini göz önüne alarak planlanan süreçlerle kendinden bahsettiren Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi şu ana dek 5000’den fazla başarılı, sağlıklı ve kusursuz tedaviler yapmış tecrübeli bir kliniktir.

30 yılı aşkın tecrübesiyle ve mesleğinde yetkin uzman hekimler ile sağlık personelleriyle birlikte ekip olarak hastalarının hayallerindeki gülücüklere kavuşmaları için gayret sarf eden Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Diş Kliniği, Bursa Diş Doktoru ve Bursa Diş Klinikleri aramalarında üst sıralarda sizlere sunulacaktır.

Ağız ve Diş Sağlığı Tüm Vücut İçin Hayati Değerdedir!

Ağız bölgesi sadece ağız ve diş sağlığı anlamına gelmemektedir. Sindirim ve dolaşım sisteminin de başlangıç noktası olması münasebetiyle ağız bölgesinde oluşan aksaklık vücudun diğer kısımlarına ve organlarına da sirayet etmektedir.  Sorunu kaynağında, en temelinde bir diğer ifade ile başlangıcında tespit ederek sonlandırmak vücut için en kıymetli korunma yöntemi olacaktır.

Bursa diş klinikleri değerlendirmesinde yeterli sayılacak seviyede alternatifler sunmaktadır. Bu alternatifler arasında 30 yılı aşkın tecrübesiyle dikkatleri üzerine çeken Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Bursa Diş Kliniği hastalarının konfor alanlarını memnuniyetleri doğrultusunda her geçen gün geliştirmekte ve yenileştirmektedir.

PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
ORTODONTİ TEDAVİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
Diş Bursa Bursa Diş

En Temel ve Basit Korunma; Diş Fırçalama

Ağız ve diş sağlığının korunmasında ki en temel ve basit yöntem herkes tarafından bilinen ve ekseriyetle çoğu kimseler tarafından sıklıkla ihmal edilen diş fırçalama işlemidir. Dişler sabah, gün içinde ve gece düzenli aralıklarla fırçalandığında öncelikle ağız ve diş sağlığı için daha sonra da vücudun genel sağlığı için oldukça önemli bir koruma yöntemidir.

5000’den fazla kusursuz tedavi süreçleriyle Bursa Diş tedavisi aramalarında kendinden bahsettiren Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Diş Kliniği ailesine sizleri de bekliyoruz.

Diş Sağlığımızı Korumak İçin Bilmemiz Gerekenler

Bursa diş sağlığı ve hizmetleri konusunda gelişmiştir. Dilediğinizde Bursa içerisinde kliniğimizde diş sağlığınızla ilgili kontroller yaptırabilirsiniz. Ancak diş sağlığının ilk basamağının her zaman kendi öz bakımınız olduğunu unutmamalısınız. Diş sağlığımızı koruyabilmek için lütfen şu maddeleri gözönünde bulundurun.

 • Günde en az iki kez, sabah ve akşam olmak üzere dişlerinizi iki dakikadan az olmayacak şekilde fırçalamalısınız.
 • Diş ipi kullanımı dişlerin arasındaki plak ve tartarın temizlenmesine yardımcı olur, bu nedenle diş ipi kullanımı da diş sağlığı için önemlidir.
 • Aşırı şeker tüketimi diş çürümesine yol açabilir, bu nedenle tatlı ve şekerli yiyecekleri ve içecekleri sınırlandırmalısınız.
 • Dişlerinizi korumak için aşırı sıcak ve soğuk yiyecekleri veya içecekleri tüketmekten kaçınmalısınız.
 • Sigara ve tütün kullanımı dişlerinizi sarartabilir ve diş eti hastalıklarına neden olabilir, bu nedenle sigara ve tütün kullanmamalısınız.
 • Dişlerinizi düzenli olarak Bursa diş kliniğimizde veya size en yakın sağlık kuruluşunda kontrol ettirmeli ve ağız hijyeninize özen göstermelisiniz.
 • Dişlerinizi sert fırça veya diş macunu kullanarak aşındırmaktan kaçınmalısınız.
 • Dişlerinizi korumak için diş hekiminizin önerdiği florür içeren diş macunlarını kullanmalısınız.
 • Ağız ve diş sağlığınızı korumak için düzenli olarak diş hekiminize gitmelisiniz.
 • Diş sağlığınızı korumak için sağlıklı beslenmeye özen göstermeli, dengeli bir diyetle beslenmelisiniz.
 • Vitamin ve mineral eksikliği diş sağlığını olumsuz etkilemektedir. Belirli aralıklarla vitamin değerlerinizi kontrol ettirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bursa diş kliniği olarak sağlıklı günler dileriz.

Bursa Diş

Bursa diş arayışınızda üstün hizmet anlayışı ve çözüm odaklı yaklaşımları ile diş kliniğimiz her zaman hizmetinizdedir. Sizlere daha derin ve içten gülümseler yaşatmak için hizmet veriyoruz.

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ yönetiminde, diş sorunlarınıza etkili ve kalıcı çözümler üretiyoruz.

Bursa Diş Kliniği

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Bursa Diş Kliniği her ihtiyacınıza cevap verebilecek donanıma sahiptir. Doğru tercih önemlidir. Çünkü yanlış teşhis ve tedaviler ileride daha büyük sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ ve ekibi ile zamanın ve doğru teşhis ile doğru tedavilerle tanışın.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.